Moston

Moston Metalurji Döküm Sanayi Ltd. Şti. ustalarının mesleki yeterlilik belgesine sponsor olmaktadır.

TRSERT PERSONEL BELGELENDİRME ANONİM ŞİRKETİ VE MOSTON METALURJİ DOKUM MAKİNA SANAYİ LTD. ŞTİ. Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında iş birliği projesine imza attı. MOSTON METALURJİ DOKUM MAKİNA SANAYİ LTD. ŞTİ., 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı, 12UY0083-3 Metal Kesimci, 12UY0084-4 Metal Kesim Operatörü, 12UY0087-4 Metal Levha İşleme Tez. Oprt., 12UY0086-3 Metal Levha İşleme Tez. İşçisi, 12UY0085-3 Metal Sac İşlemeci, 12UY0085-4 Metal Sac İşlemeci,15UY0224-3 Presçi mesleklerinde çalışan değerli ustalarının Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları için, üzerine düşen bu görevi yerine getirerek, Ustaların sınav ücretini karşılamaktadır. MOSTON ülkemizde nitelikli işgücünün gelişmesini ve bu alanlardaki uygulamaların Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi ustalarca yapılmasını desteklemektedir. Proje kapsamında belge almak için başvuran ustalarımız, Üretici Firma olarak Sponsorluk Anlaşması Yaptığımız Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu TRSERT PERSONEL BELGELENDİRME Firması tarafından yapılan teorik ve pratik sınavlarına katılırlar. Sınavlarda başarılı olan ustalarımız, Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanırlar.

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu uyarınca belirlenen mesleklerde Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan işçilerin çalıştırılması yasaklanmıştır.

ÖN BAŞVURU

Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarına ön başvuru için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.Mesleki Yeterlilik Belgenizi alın; siz iş aramayın, iş sizi bulsun…

Başvuru (Link : http://www.trsert.com.tr )

Mesleki Yeterlilik Kurumu (Link : http://www.myk.gov.tr