Moston

Gelişim Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizm. Ltd. Şti. ile Moston Metalurji Döküm ve Makine San.Tic.Ltd.Şti arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

Gelişim Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizm. Ltd. Şti. ile Moston Metalurji Döküm ve Makine San.Tic.Ltd.Şti arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 10UY0002-3 Makine Bakımcı ulusal yeterliliklerinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Sigortası fonundan karşılanacaktır.

10UY0002-3 Makine Bakımcı Ulusal Yeterliliklerinde yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki işçiliğin kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Moston Metalurji Döküm ve Makine San.Tic.Ltd.Şti 10UY0002-3 Makine Bakımcı branşında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

İşbirliği kapsamında, ustaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Moston Metalurji Döküm ve Makine San.Tic.Ltd.Şti TÜRKAK’ tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Gelişim Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizm. Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Gelişim Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizm. Ltd. Şti. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve çift dilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir. Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Başvurularınız hakkında detaylı bilgi alabilmeniz için;
Gelişim Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizm. Ltd. Şti.
Tel : +0 216 493 1774
+90 544 493 1774
E Posta: bilgi@gelisimbelge.com.tr
Web: https://gelisimbelge.com.tr/